验证数据展示
Planning an IHC experiment? We recommend our IHCeasy TCL1A Ready-To-Use IHC Kit. TCL1A primary antibody included.
产品信息
85129-1-PBS targets TCL1A in Indirect ELISA applications and shows reactivity with human samples.
| 经测试应用 | Indirect ELISA Application Description |
| 经测试反应性 | human |
| 免疫原 |
CatNo: Ag0786 Product name: Recombinant human TCL1A protein Source: e coli.-derived, PGEX-4T Tag: GST Domain: 1-114 aa of BC005831 Sequence: MAECPTLGEAVTDHPDRLWAWEKFVYLDEKQHAWLPLTIEIKDRLQLRVLLRREDVVLGRPMTPTQIGPSLLPIMWQLYPDGRYRSSDSSFWRLVYHIKIDGVEDMLLELLPDD 种属同源性预测 |
| 宿主/亚型 | Rabbit / IgG |
| 抗体类别 | Recombinant |
| 产品类型 | Antibody |
| 全称 | T-cell leukemia/lymphoma 1A |
| 别名 | Oncogene TCL-1, T-cell leukemia/lymphoma protein 1A, TCL1 |
| 计算分子量 | 13 kDa |
| GenBank蛋白编号 | BC005831 |
| 基因名称 | TCL1A |
| Gene ID (NCBI) | 8115 |
| 偶联类型 | Unconjugated |
| 形式 | Liquid |
| 纯化方式 | Protein A purification |
| UNIPROT ID | P56279 |
| 储存缓冲液 | PBS only, pH 7.3. |
| 储存条件 | Store at -80°C. The product is shipped with ice packs. Upon receipt, store it immediately at -80°C |
